گام نهم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

گام نهم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

 گام نهم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

گام نهم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

 

ما در گام نهم تصمیم می گیریم که به طور مستقیم در هر جا که امکان این وجود داشت از افرادی که به آنها خسارت وارد کرده ایم جبران خسارت کنیم مگر در مواردی که امکان آن وجود نداشته باشد و یا بخواهد به آنها دوباره لطمه ای وارد کند.

در حقیقت فلسفه قدم هشت و نه این است که ما تلاشی در زمینه هماهنگی خود و جهان پیرامونمان داشته باشیم.جهانی که همیشه با آن جنگ می کردیم .ما با تهیه لیست خود و چگونگی نوع خسارت شروع به خانه تکانی کرده ایم.

 

حالا تکلیفمان چیست؟

 

قدم نهم ما را به وحشت می اندازد و اجازه حرکت را به ما نمی دهد و به همین خاطر ما از جبران خسارت عاطفی شروع می کنیم که شاید کم خرج ترین جبران خسارت برای ما خواهد بود.

برای بعضی از ما جبران خسارت عاطفی خیلی سخت تر از جبران سایر خسارت ها است .ما حاضر هستیم که در خیلی از جاه ها پول بپردازیم ولی از کسی بابت اشتباه خودمان عذرخواهی نکنیم. در حالی که رشد و تغییر ما در انتظار عملکرد ما می باشد تا درس فروتنی و تواضع را بیاموزد. اگر نتوانیم جبران خسارت عاطفی را انجام دهیم قطار بهبودی ما از حرکت باز می ایستد و ما را به گذشته بر می گرداند.

ما با قدرت نیروی برترمان ،خدای رحمان و مهربان آمادگی خود را برای  این گام اعلام می کنیم.

مهمترین بخش این گام این است که ما مسئولیت همه خطا های گذشه امان را می پذیریم و دیگر نیازی نیست که این خطا ها را به گردن این و آن بیاندازیم.

ما علاوه بر عذر خواهی سعی می کنیم که دیگر این نوع اعمال را انجام ندهیم.

 

در این قدم ما برای بعضی از جبران خسارت ها احتمال آن است که بخواهیم به شخص دیگری لطمه وارد کنیم.در بعضی از جبران خسارت ها ما بدهکار می شویم که در این حالت ما با مشورت گرفتن از راهنما رفتار درست را تشخیص خواهیم داد.

 

ما در این قدم به دنبال راهی می گردیم که بتوانیم جبران خسارت کلی از جهان اطرافمان را انجام دهیم.

 

چون ما در گذشته با مصرف سیگار آسیب به مردم در اجتماع در مسیر گذرشان در رستوران ها ،وسایل نقلیه عمومی و خصوصی، آسانسور ها و دیگر مکان ها وارد نموده ایم و صدمات نامعلومی را به آنها زده ایم. به همین خاطر سعی می کنیم که به بعضی از بیمارستا نها و یا مطب پزشکان رفته و با پیام دادن به آنها دین خود را به مرور پرداخت نمایم.

در حقیقیت جبران خسارت کاری وقت گیر و طولانی خواهد بود که احتمال خسته شدن و سهل انگاری ما در این مسیر وجود دارد و مهم این است که ما باید سعی کنیم همیشه خود را در حال خود هوشیاری و جبران خسارت آنی قرار دهیم. ما باید روزانه این برنامه را تکرار و تمرین کنیم تا بتوانیم از انجام کارکرد این قدم هم پیروز و سربلند بیرون بیاییم.

در نهایت ما تلاشمان را برای بازگرداندن امنیت عاطفی و مادی و جنسی به کسانی که صدمه زده بودیم انجام می دهیم و در انجام این امر راسخ و استوار هستیم.

ما پس از جبران هر خسارت شروع به دیدن جهان در نوری تازه را می کنیم. ما می دانیم که این قدم ها از روی صحت و درستی بنا شده است و می خواهند به ما کمک بکنند.

 

ما با انجام رساندن این گام احساس آرامش و راحتی را براستی در خواهیم یافت و آن را لمس خواهیم نمود.

 

با آرزوی موفقیت برای شما

دوستدار شما: داریوش قاضی مرادی

 

مطالب مرتبط: 

 گام اول در بهبودی از مصرف سیگار چیست

 گام دوم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

 گام سوم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

 گام چهارم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

 گام پنجم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

 گام ششم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

 گام هفتم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

 گام هشتم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

4 پاسخ
 1. نسرین حیاتی
  نسرین حیاتی می گوید

  با سلام و وقت بخیر.تشکر می کنم از شما برای اشتراک گذاری مقاله های گام به گام بهبودی.
  به نظرم هر شخصی می تواند با توجه به عادت های نادرست خودش از این گام ها به خوبی استفاده کند واثرات بسیار خوب ان را ببیند .موفق باشید

  پاسخ
  • بهبودی - مجموعه ترک طلایی سیگار
   بهبودی - مجموعه ترک طلایی سیگار می گوید

   سلام
   کاملا درست فرمودید
   این اصول برای رفع هرگونه عادات نادرست مفید می باشد.
   سپاس از توجه شما

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.