گام ششم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

گام ششم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

گام ششم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

ما در این گام آمادگی این را پیدا می‌کنیم که خداوند کلیه نواقص شخصیت ما را برطرف کند.

بسیاری از افراد با کار کردن این قدم‌ها و رسیدن به گام ششم به این باور می‌رسند که تا این مقطع از قدم ها برایشان بسیار سودمند بوده است. بسیاری از ما تغییرات اساسی را در زندگیمان احساس می کنیم و حس آزادی و رهایی را کاملا درک می کنیم.

گام ششم جزوه جدی ترین گامهای بهبودی می باشد، که می تواند باعث تحول و رشد ما شود .فقط لازم است که معنی این تحول و رشد در بهبودی را بدانیم.

ما در گام های چهار و پنج به زوایای پنهان و غیر قابل نفوذ درون خود آشنا شدیم و عمیقا با مشکلات خود رو در رو گشتیم.

ما در گام ششم با قدرت بخشیدن خود و دیگران آشنا می شویم و آنرا یاد می گیریم. گام ششم همه دلایل خوب و بد ما را مورد باز بینی و آزمایش قرار می دهد، همه انگیزه هایی را که برای رفتارمان داشتیم را یک به یک مورد توجه و شناسایی قرار می دهد.

ما در این گام آمادگی پیدا می کنیم که خداوند تمام نواقص شخصیتی ما را بر طرف کند، پس در ابتدا نیاز است که ما لیست آنها را تهیه نماییم تا بدانیم نیازمان چیست.

بعد از تهیه لیست متوجه می شویم که اکثر نواقص ما دو جانبه است و هر کدام از آنها دارای قدرتی زیاد برای آسیب رساندن به ما و دیگران است.

ما در اصل مشکل دیگری داریم که برای انجام هر کاری توجیه و بهانه می تراشیم.

ما در اصل در مرحله ای قرار داریم که جرات روبرو شدن با آن را داریم. این یعنی در اجرای گام ششم ما کارآمد شده ایم تا برای رفع نواقص شخصیتیمان تکلیف داشته باشم.

ما به محض درک اینکه لیست خودمان را تهیه کرده و خودمان را با همان نواقص شناخته شده قبول کردیم، خودمان را مجبور می کنیم که به دنبال ابزاری باشیم که خودمان خواهان آن هستیم و با تمایل آن را قبول کنیم. مثلا ما سال ها دروغ گفته ایم و به آن عادت پیدا کرده ایم. ما با دروغ گفتن توانایی زندگی سالم را از خود گرفته ایم. دروغ به هیچ درد ما نخورده بلکه مشکلاتی را نیز برای ما فراهم کرده است. ما برای رفع این نقیصه از خداوند کمک خواسته و می خواهیم به جای آن راستگویی را انتخاب کنیم.

با این که این کار دشوار است ولی با ایمان به خداوند می توانیم تجربه کنیم که می توان این کار را انجام داد. ما در زندگی گذشته خود محدودیت های زیادی داشتیم که نواقص ما به ما کمک می کرد که آنها را نادیده بگیریم و خودمان را ناجی بدانیم. ما در دنیا به طور خطرناکی ریسک کرده ایم. ما عدم کفایت را وقتی احساس کردیم که در کاری مداخله کردیم و نتوانستیم آن را به پایان برسانیم.

در گام ششم یاد میگیریم که چه چیز هایی ما را می ترساند.

ما اکنون آماده رهایی از این نواقص شخصیتی خود هستیم و با بکار گیری ابزارهای جدید و جایگزینی آنها با رفتارهای بیمار گونه خود خواهان رهایی از این نواقص هستیم. ما این رهایی را با همه لذایذش درک و احساس خواهیم کرد.

ما اکنون با سپردن اراده و زندگی مان به خداوند از او می خواهیم که به ما یاری دهد تا بتوانیم آماده باشیم که دست از نواقص شخصیتی مان برداشته و به جای آنها ابزارهایی بدهد که ما در ادامه مسیر بهبودی مان با رضایت قلبی زندگی جدیدمان را طی کنیم.

ما در گام ششم می آموزیم که بدون ترس می توانیم از یک برهه از زندگی خود به برهه دیگری نقل مکان کنیم. مثل سفر از یک نقطه تاریک به یک نقطه روشنایی.

ما آموزش می بینیم که در میان درد توقف نکنیم و با گذر کردن از آن، از زندگی کردن در امروز لذت ببریم.

اکنون به راستی با وجدانی پاک و آگاه برای کمک خواستن از خداوند اعلام آمادگی می کنیم.

با آرزوی بهبودی

دوستدار شما: داریوش قاضی مرادی

مطالب مرتبط: 

 گام اول در بهبودی از مصرف سیگار چیست

 گام دوم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

 گام سوم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

 گام چهارم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

 گام پنجم در بهبودی از مصرف سیگار چیست

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.