چند دلیل مهم برای ترک سیگار

چند دلیل مهم برای ترک سیگار

 

در این مقاله می خواهیم برای شما عزیزان دلایل مهمی را که وجود دارد تا افراد بخواهند سیگارشان را ترک کنند را به شما یاد آور بشوم .
یکی از دلایل اینکه افراد معمولاً اقدام به ترک سیگار نمی‌کنند این است که نمی دانند چرا اصلا باید این کار را بکنند. بعضی از افراد سیگاری تا حدودی از عوارض مصرف سیگار و نیکوتین اطلاع دارند ولی متاسفانه این عوامل باعث تصمیم و اقدام افراد سیگاری برای ترک سیگار نمی شود در این مقاله قصد داریم که دلایل بهتری را به شما معرفی کنیم تا این که شما بتوانید بسیار مصمم تر در این مسیر گام بردارید و اقدام لازم را انجام دهید.

 

دلیل اول:شخصیت

اولین عاملی که برای ترک سیگار وجود دارد این است که مطمئناً همه افراد سیگاری از لحاظ شخصیتی در حال آسیب دیدن هستند هر سیگاری که سیگار میکشه برعکس گذشته که سیگار یک نشانه شخصیت و برتر بودن نسبت به دیگران بود امروز خوشبختانه سیگار به عنوان یکی از عوامل بی شخصیتی و از بین بردن ارتباطات خوب می باشد افراد سیگاری باید به این نکته توجه کنند که با مصرف سیگار و نیکوتین خودشان بسیاری از ارتباطات را از دست میدهند ،بسیاری از دوستی ها را از بین میبرند و در خیلی از جاها به همین دلایل ضررهای مالی و معنوی بسیار زیادی می کنند ما براین عقیده هستیم که مصرف سیگار و نیکوتین امروزه ضربه بسیار زیادی رو به شخصیت و و ارتباطات یک فرد وارد میکنند و یکی از دلیل اصلی و مهمی که میتوانید مانع مصرف و قطع سیگارشود این است که باید بدانید پس از ترک سیگار شما دارای شخصیت بهتر ارتباطات بهتر و رفتار بهتری خواهید شد.

دلیل دوم :ابتلا به انواع بیماری ها

 

این موضوع که مصرف سیگار و نیکوتین می ‌توانند ابتلا به انواع بیماری ها از جمله بیماری های ریوی، سرطان ریه بیماریهای قلبی و عروقی و همینطور سلامت دهان و دندان را بیش از زیاد کنند برای همه افراد سیگاری و غیرسیگاری ثابت شده است.
همه افراد سیگاری خودشان می‌دانند که مصرف سیگار و نیکوتین نه تنها هیچ فایده و خاصیتی برای شان ندارد بلکه هر لحظه و هر روز آنها به گرفتار شدن به انواع بیماری‌ها نزدیک و نزدیک تر می شوند.
امروز ثابت شده است که نیکوتین یک ماده مخدر سمی و کشنده است .مواردی که بیشتر از نیکوتین استفاده میشود در سموم کشاورزی و حشره کش ها می باشد آمار ها نشان می‌دهد که هر ساله بیش از ۶ میلیون نفر آدم در دنیا بر اثر مصرف سیگار و نیکوتین جان خودشان را از دست می دهند و متاسفانه این آمار هر روز رو به افزایش است و جالب اینجا است که نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر این افراد کسانی هستند که اصلاً سیگار مصرف نکردند و فقط در نزدیکی خود افرادی را دارند که سیگار می کشند و متاسفانه دود دست دوم به آنها خسارت‌های جانی وارد می کند بنابراین حفظ سلامتی و اینکه ما بتوانیم با قطع مصرف سیگار و نیکوتین خودجلوی ابتلا به انواع بیماری‌ها را بگیریم می تواند یکی از دلایل بسیار خوب و مهم و بازدارنده برای یک فرد سیگاری باشد.

دلیل دوم: حس اسارت

تقریباً تمام افراد سیگاری احساس اسارت و بندگی و گرفتار شدن در یک دام بزرگ را احساس می کنند. استارت و بندگی در برابر سیگار ونیکوتین احساسی میباشد که تقریباً همه افراد سیگاری مشترک است آن را دارند و بر اثر تجربه ای که من در این زمینه دارم می توانم بگویم که بعد از ترک سیگار همه افراد سیگاری یکی از بهترین حس های خود را رها شدن از این اسارت و بندگی می دانند.
مصرف سیگار و نیکوتین دقیقا مانند این است که افراد را در داخل یک زندان تودرتو اسیر شده باشند و این زندان تو در تو هیچ راه فراری را هم برای افراد باقی نگذاشته باشد به همین دلیل اکثر افراد سیگاری بارها و بارها سعی می کنند که از این زندان رها بشوند ولی متاسفانه موفق نمی‌شوند و این یکی از دلایلی است در افراد سیگاری بعد از یک مدتی اعتماد به نفس و عزت نفس خود را از دست می دهند و راهی درست را برای ترک سیگار پیدا نمی کنند.
اگر شما دوست عزیز و گرامی تصمیم به ترک سیگار بگیرید و راهی درست برای رهایی از این اسارت پیدا کنید مطمئن باشید که به زودی یکی از بهترین احساسات دنیا که همان حس آزادی و رهایی میباشد را تجربه خواهید کرد.

 

دلیل چهارم منزوی بودند و یا پرخاشگری

تجربه و آمار اینگونه به ما نشان می دهد که اکثر افراد سیگاری از دو حالت منزوی و پرخاشگر بودن بیشتر برخوردار می باشند.
اکثر افراد سیگاری یا در حالت منزوی و گوشه گیری و تنها بودن هستند و برای اینکه این حس منزوی بودند و تنها بودن خود را بتوانند برطرف کنند راهی آسان تر از مصرف سیگار و نیکوتین برای خود پیدا نکردند .آمارها به ما نشان می دهد که بعد از ترک سیگار معمولاً افراد سیگاری افرادی اجتماعی‌تر با رفتاری مناسب تر و ارتباطات بهتری می شوند.
پرخاشگر بودن هم باز یکی از خصوصیات بارز افراد سیگاری می باشد که معمولا این رفتار از یک فرد سیگاری در خانواده ،محیط کار و یا ارتباطات اجتماعی سر می زند.اگر افراد سیگاری لحظه ای به رفتارهای خود توجه کنند خواهند دید که به هر حال این دو رفتار نا متناسب در آنها معمولا وجود دارد و این عامل که ما بعد از قطع مصرف خود می توانیم رفتاری ثابت و استوار را جایگزین رفتار تهاجمی و یا منفعلانه خود بکنیم می تواند دلیل خوبی برای اقدام به ترک سیگار باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.