ترک سیگار

چطوری سیگار را ترک کنم؟

چطوری سیگار را ترک کنم؟

این یکی از کلیدی ترین سؤالاتی است که افراد سیگاری قبل از ترک آن به سراغشان می آید.اکثر افراد سیگاری که امروز موفق شده اند تا سیگار را ترک کنند بر این باور بودند که ترک سیگار یک کار محال می باشد و امروز که دیگر نیازی به مصرف سیگار ندارند این اتفاق را یک معجزه می دانند.

جواب این سؤال که ما چطور می توانیم سیگار را ترک کنیم شاید خیلی آسان نباشد و نتوان برای ترک سیگار فقط یک فرمول خاص را ارائه داد.

بسیاری از افراد از راههای بسیار متفاوت توانسته اند که سیگار را ترک کنند و همگی آنها امروز از زندگی بدون سیگار خود لذت می برند.در این جا قصد داریم که تعدادی از این روش های ترک سیگار را برایتان بازگو کنیم:

۱-چطور سیگار را ترک کنم؟(روش غرق آبی)

یکی از روش های بسیار معمولی که افراد سیگاری برای ترک سیگار خود استفاده می کنند این است که در یک حالت احساسی خاص و در یک زمان که دیگر از کشیدن سیگار خود خسته شده اند بدون هیچ مقدمه ای سیگار خود را کنار می گذارند و تصمیم می گیرند که دیگر سیگار نکشند.شاید در نگاه اول این تصمیم و این اقدام یک اتفاق خوب به نظر برسد ولی چون در این روش افراد از هیچ کمکی استفاده نمی کنند و فقط با تکیه بر نیروی اراده شخصی خود این کا را انجام می دهند بعد از مدتی به این نتیجه می رسند که چرا اصلا باید سیگار را ترک کنند و برای راضی کردن آن نیاز درونی خود به خود می گویند که حالا فقط میتوانی یک نخ بکشی و متاسفانه اکثر افراد سیگاری در این راه شکست می خورند. شاید فقط ۲ تا۳% از افراد خاص بتوانند که از این روش سیگار را برای همیشه ترک کنند که آنها هم مجبور هستند یک فشار عصبی بسیار زیادی را تحمل کنند.

۲-چطوری سیگار را ترک کنیم؟(با برنامه ریزی قبلی)

این روش یکی از اصولی ترین روش های ترک سیگار می باشد که من آن را خیلی می پسندم به شرطی که تمام مراحل آن با یک خود هوشیاری کامل و تصمیمات درست اتفاق بی افتد.

در این روش فرد مورد نظر تمام جوانب کار را می سنجد و از این که اگر به سیگار کشیدن خود ادامه بدهد چه عاقبتی در انتظار اوست با خبر می شود و انگیزه های ترک سیگار را برای خود روشن می کند و آنها را برسی می کند و در نهایت یک زمان مشخص را برای ترک سیگار خود در نظر گرفته و اقدام می کند.

در این روش افرادی که تصمیم به ترک سیگار می گیرند باید بسیار مواظب باشند که به زمان مشخص شده برای خود پایبند باشند در غیر این صورت متاسفانه باز افراد در این روش هم شکست خواهند خورد.

کمک گرفتن از دیگران و راه حل داشتن در مواقعی که هوس و وسوسه دوباره مصرف به سراغ افراد سیگاری می آید یکی از نکات بسیار کلیدی هست که در هر روشی که ما سیگار را ترک می کنیم باید از آن بهره مند شویم.

افراد سیگاری باید بدانند که ترک سیگار به تنهایی امکان پذیر نیست و اگر هم باشد بسیار با درد و رنج همراه است.

۳-چطوری سیگار را ترک کنیم؟(با استفاده از جایگزین ها)

جایگزین کردن سیگار با هر چیز دیگر برای ترک آن  یکی از روش های بسیار پر طرفدار می باشد که متاسفانه اکثر افرادی که به سراغ آن می روند با شکست مواجه می شوند.استفاده از چسب های نیکوتینی و یا آدامس های نیکوتین دار و یا دارو های ترک سیگار روش مناسبی برای ترک سیگار نیست.

توصیه می کنم این مقاله را مطالعه نمایید

جایگرین های سیگار

جایگزین های سیگار

۴-چطوری سیگار را ترک کنیم ؟(مشاوره درمانی و گروه درمانی)

کمک گرفتن از یک فرد متخصص و کارشناس که درباره سیگار دانش و تجربه خوبی را داشته باشد می تواند یکی از بهترین گزینه های ممکن باشد.

قرار گرفتن در جمعی از دوستان که همگی آنها با شما هم نظر و هم عقیده باشند و هدف همگی بر این باشد که می خواهند سیگار را ترک کنند می تواند کمک شایانی را به افراد بکند.کمک گرفتن از نیرو و اراده و تجربه و دانش دیگر افراد در این زمینه نکته بسیار کلیدی است که شما را می تواند به راحتی به هدف مورد نظر برساند.

یادآور می شوم که در مورد فردی که می خواهید انتخاب بکنید تا از او در این باره مشاوره بگیرید بسیار دقیق و هوشیار باشید.متاسفانه همه افراد مشاوره دهنده در این زمینه نمی توانند که صلاحیت لازم را داشته باشند و مسئولیت انتخاب شما در این زمینه فقط با خود شماست.

توصیه می کنم که برای داشتن آگاهی بیشتر درباره اینکه چگونه سیگار خود را ترک کنیم کتاب زیر را مطالعه نمایید.

کتاب معجزه ترک سیگار

کتاب معجزه ترک سیگار

6 پاسخ
 1. Nactureelf
  Nactureelf می گوید

  Сертифицированный диллер женской обуви New Balance в Российской Федерации

  В официальном магазине Newbalance Russia вы сможете женские new balance 574 , что были доставлены в Россию прямо с конвейера производителя и сопровождаются Официальной гарантией компании.

  Ассортимент всех женских кроссовок, что есть в указанном магазине вы можете увидеть на женские кроссовки New Balance разных моделей, цветов и размеров.

  Оформить заказ вы сможете в два клика мышкой, а заказываемые кроссовки для примерки будут подвезены вам в течении дня или не следующий день.

  Доставка в границах Москвы осуществляется бесплатно, другие варианты доставки обсуждаются с консультантом по телефону.

  Если вы хотите впервые заказать себе кроссовки New Balance, но никогда до этого не держали в руках настоящую обувь от данного изготовителя, то осуществлять покупки вам стоит только в сертифицированном магазине New Balance в столице https://newbalance-russia.com/zhenskie на прилавках простых и других виртуальных магазинов в наши дни очень много разных китайских копий, что не могут серьёзно навредить вашему здоровью.

  Идентифицировать поддельную продукцию порой не могут даже специалисты, а потому вам лучше не рисковать деньгами и довериться Официальному дилеру компании на территории всей страны.

  پاسخ
 2. AishaCluri
  AishaCluri می گوید

  Безопасные роды в тёплой стране с фирмой Cancun Bebe

  Фирма cancun-bebe.ru предлагает вашей семейной паре уникальную для отечественного рынка возможность: прожить последние недели беременности и родить ребенка в теплой карибской стране.

  Почти всем нашим читателям данное решение может показаться излишне нелогичным, при этом у него есть целая куча весомых достоинств, о которых мы и расскажем вам в этом материале – роды в канкуне организация и сопровождение

  ۱٫ Высокий уровень медицинского обслуживания, которым не могут похвастаться многие российские госпитали. Не смотря на огромное количество стереотипов, средний уровень медицины в современной Мексике уже приближается к США, а поэтому решившись на роды в Мексике медицина уровня США , вы не будете переживать за свое здоровье и сохранность собственного малыша.

  ۲٫ Возможность получить иностранное гражданство и налегке путешествовать в ۱۳۰ стран планеты – самое большое преимущество, которое станет доступно вам после рождения ребенка на территории этой теплой страны. Малыш получит свой первый паспорт в течении четырех недель после родов, и оба родителя затем получают вид на жительство в Мексике. Кроме прочего вид на жительство могут получить все сёстры и братья появившегося в Мексике ребёнка.

  ۳٫ Комфортный отдых на тёплом морском берегу – приятное благо, которое вы получите от компании «Cancun Bebe». Среднегодовая температура здесь составляет двадцать шесть градусов по Цельсию, а в Канкуне вас уже ждут сотни прекрасных общественных учреждений и других достопримечательностей.

  Мексика входит в список самых развитых стран Латинской Америки, поэтому ваш потомок получит хорошие перспективы на период взросления: он сумеет без излишних трудностей поступить в местный университет, умчаться на постоянное место жительства в Канаду и посещать без оформления визы сто тридцать стран планеты.

  А ещё обладатели мексиканских паспортов смогут стать полноценными гражданами Испании всего за ۲ года вместо стандартных пяти. В ближайшие ۱۰ лет Мексика займет достойное место в списке государств Латинской Америки, уже в настоящее время правительство этой страны активно работает над развитием экономики и промышленности.

  Наша фирма сможет обеспечить вам комфортное проживание и высококлассное медицинское обслуживание на всём продолжении беременности, поэтому если вы уже загорелись идеей родить ребёнка в Мексике, звоните нам.

  پاسخ

تعقیب

 1. Such a nice blog.

  I have read an amazing article here.

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.