موفقترین روش ترک سیگار

موفقترین روش ترک سیگار

تجربه کوتاه از مصرف سیگار من

سلام. من داریوش قاضی مرادی هستم و در حدود  ۲۰ سال از بهترین لحضه های زندگی خودم را درگیر مصرف سیگار بودم و طی این سالها در دام سیگار اسیر شده بودم و راهی را برای نجات خود نمی یافتم. اعتیاد من به سیگار چنان آرام آ رام صورت گرفت که من سالها بعد از مصرف هم متوجه نبودم که واقعا به سیگار اعیتاد پیدا کرده ام .

سالهای بسیار زیادی از مصرف سیگار من گذشت تا این که یک روز تصمیم گرفتم که دیگر سیگار نکشم . ولی با توجه به این که من تجربه ترک سیگار را نداشتم در کمال ناباوری چند روز پس از ترک سیگار دوباره به مصرف کردن سیگار پرداختم.

معمولا افرادی که اقدام به ترک سیگار میکنند بعد از این که شکست میخورند مصرف سیگار در آنها به طور چشم گیری افزایش می یابد.و این به خاطر آن حس حقارت و ضعفی است که بعد از ترک نا موفق سیگار در فرد ایجاد میشود.

در طی سالهای مختلف باز هم من اقدام به ترک کردم و از روشهای گوناگون که معمولا خیلی هم رایج هست مثل آدامسهای نیکوتین دار چسب و یا اسپری نیکوتین دار و در برهه ای از زمان بر اثر تبلیغات ماهواره ای الکترو اسموک خریدم که بتوانم با جایگزین کردن آن با سیگار موفق به ترک شوم که متاسفانه هیچ کدام هم موثر نبودند.

البته باید خدمتتون بگم که از راهنمایی های بعضی از مشاورین و کلینیکهای ترک سیگار هم استفاده کردم ولی اصولا بخاطر فهم کم آنها از این موضوع آنها هم نتوانستد کمک شایانی به من بکنند.

هر بار که سیگار را ترک میکردم و دوباره به دام می افتادم احساس حقارت و ضعف تمام وجودم را میگرفت و من دیگر احساس میکردم که محکوم به کشیدن سیگار تا آخر عمرم میباشم.و واقعأ از این موضوع وحشت میکردم .

من در برابر مصرف سیگار عاجز شده بودم و واقعا انگار نیرویی عجیب تمام وجود من را تسخیر کرده بود و من فکر میکردم که ارده کافی برای ترک را ندارم و تمام شکستهای من به خاطر این موضوع است و هیچ موقع فکر نمیکردم که شاید مسیرهای انتخاب شده من نا درست باشند.احساس میکردم که دیگر هیچ چیز و چیچ کس دیگر نمیتواندبه من کمکی بکند .

چرا سیگار را ترک نمیکنی؟

بعضی مواقع دوستان و آشنایانی که دلسوز من بودند به من میگفتند که چرا سیگار را ترک نمیکنم.

جوابهای من به آنها به خاطر باورهای غلطم و بهانه های بیخود برای ترک نکردن سیگار این گونه بود:

۱-من سیگار  را دوست دارم و از آن لذت میبرم .شما حتی اگر بهتریت غذای دنیا را هم بخورید بدون سیگار نمیتوانید از آن لذت ببرید

۲-من با سیگار همیشه احساس امنیت و آرامش میکنم و من میتوانم با سیگار از پس غمها،دلهره ها،عصبانیتها،خستگی،استرس وکلافگیهای زندگی بر آیم و تحمل آنها برایم راحتتر شود.

۳-هیچ تفریحی و سرگمی ویا مسافرتی ،جشنی ،مهمانی ویا در جمع دوستان بودنی بدون سیگار امکان پذیر و لذت بخش نیست.

البته یادتان باشد که من اینها را به اطرافیان میگفتم ولی در درون  خودم همیشه آرزو میکردم که ای کاش من به سیگار معتاد نشده بودم.اگر زمان به عقب باز میگشت من هیچ موقع حاضر به کشیدن اولین سیگار نمیشدم.

من در واقع داشتم از کشیدن سیگار عذاب میکشیدم ،سرفه های همیشگی ،تنگی نفس،سر دردهای دائمی،سوزش دهان و زبان،خرابی دندانها،تاری چشم و حس بدی که دائم در پاهایم داشتم .ولی هیچ کدام از اینها باعث نمیشد که من سیگار  را ترک کنم.

ابداع موفقترین روش ترک سیگار

خدا را شکر میکنم که امروز من این مقاله را برایتان می نویسم از تمام دردها و رنجهای کشیدن سیگار رها هستم و در سلامتی کامل برایتان چگونگی بهبودم را برایتان میگویم.

من در حقیقت در انتهای دوره مصرفم چون تمایل به ترک سیگار را داشتم موفق شدم با ادقام سه مدل از روشهای موجود که هر کدام به تنهایی نیز میتواند افراد را از دام نیکوتین نجات دهند اما در صد موفقیت در آنها کم میباشد من به راحتی سیگار را ترک کنم و امروز از احساس خوب و عالی برخوردار باشم.

من در همینجا اعلام میکنم که این روش کاملا منحصر به فرد بوده و با به کارگیری دستور العملهای آن هر شخص سیگاری میتواند به راحتی سیگار را ترک کند.

درود فراوان میفرستم به آقای آلن کار نویسنده کتاب بهترین راه برای ترک سیگار و مترجمان آن در ایران که زحمت ترجمه آن را در ایران کشیده اند و در حال حاضر کتاب ایشان تنها مرجع نوشته شده قابل اطمینان میباشد.اعلام میدارم که ضمن تایید کتاب ایشان در جهت بهبودی کتاب فوق دارای کمبودهای زیادی در زمینه ترک سیگار نیز میباشد که من به امید خدا بزودی با نگارش کتابی کامل تر و مفید تر  در این زمینه به شما دوست عزیز کمک خواهم نمود.

درود فراوان میفرستم بر بنیان گذاران انجمن نیکوتینیهای گمنام در ایران و خدمت گذاران آن که در حال حاضر این انجمن تنها انجمن مورد تایید من میباشد که در زمینه ترک سیگار فعال بوده و از موفقیت نسبی خوبی نیز برخوردار میباشد.هرچند که از دیدگاه من این انجمن نیز دارای ضعفهای فراوان هست و روش آنها بر پایه گروه درمانی و کارکرد دوازده قدم بهبودی برگرفته از انجمن معتادین گمنام و الکلیهای گمنام است من تصمیم گرفتم که در ادامه راه با ادقام عملکرد این انجمن و کتاب آلن کار و کتابهای دیگر وهمچنبن تجربه و دانش خودم و تجربه دیگر افراد رهایی یافته مجموعه ای را تشکیل بدهم که بتوانیم با معرفی آن به انسانهای سیگاری آنها را به مسیر بهبودی و آزادی از این زندان مخوف سیگار در بیاورم و به زودی آنها هم حس زیبای تولدی دوباره را احساس کنند.

ترک سیگار

مطمئن باشید روش ابداعی من بهترین و موفقترین روش ترک سیگار در ایران و جهان خواهد بود.

ما در این روش از روشن شدن ذهن شما شروع میکنیم و با تغییر باورهای شما در شما انگیزه لازم را به وجود می آوریم و طی دوره ترک با بالا نگه داشتن روحیه شما و همراهی در مسیر موفقیت شما  را به سر منزل مقصود خواهیم رساند.

شما در این روش نیاز به اراده قوی ندارید فقط کمی تمایلشما به ترک سیگار و شجاعت لازم برای اقدام شما را میخواهیم.

شما در این روش احساس درماندگی و ناراحتی و بدبختی نمیکنید و بدون داشتن هوس و وسوسه کشیدن سیگار ،سیگار را ترک میکنید.

شما در این روش خیلی سریع آسان و دلچسب سیگار را ترک می کنید و به اعتماد به نفس بالا روابط اجتماعی خوب و احساس غرور دست پیدا خواهید کرد. بزودی مجموعه و کتاب مورد نظر در همین سایت برای شما عزیزان گذاشته خواهد شد.

به امید بهروزی و بهبودی شما دوستان عزیز

دوستدار شما. داریوش قاضی مرادی.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.