عوارض سیگار

عوارض سیگار

وقتی که صحبت از عوارض سیگار می شود اکثر افراد فقط یک سری از بیماری هایی که احتمال می دهند با مصرف سیگار به آن مبتلا شوند را به یاد می آورند و متاسفانه اکثر افراد سیگاری گمان می کنند که عوارض و آسیب هایی که با مصرف سیگار به وجود می آید مربوط به آنها نمی شود و هر فرد سیگاری خود را از دیگران جدا می داند.

ولی واقعیت چیز دیگری است و در اصل افراد سیگاری به صورت کامل و واضح در مورد انواع بیماری هایی که با مصرف سیگار ایجاد می شود آگاهی و اطلاعات کافی ندارند.

انواع عوارض سیگار

عوارض سیگار

عوارض سیگار

بیماری های جسمی که افراد سیگاری بر اثر کشیدن سیگار دچار آن می شوند فقط بخشی از عوارض سیگار می باشند و کشیدن سیگار عوارض دیگری نیز دارد که معمولا بسیار کم به آنها توجه شده است.

ما با مصرف سیگار علاوه بر جسم خود به ذهن و فکر و سیستم عصبی خود نیز آسیب های جدی وارد می کنیم که این بخش از عوارض سیگار بخش پنهان آن می باشد.

یکی دیگر از عوارض سیگار آسیب های روحی و معنوی می باشد که بر اثر کشیدن سیگار افراد دچار آن می شوند و در قسمتی دیگر از عوارض سیگار آسیب هایی که ما به دیگران وارد می کنیم بسیار دارای اهمیت می باشد.

عوارض سیگار(آسیب های جسمی)

معمولا در رسانه ها درباره بیماری هایی که افراد سیگاری احتمال دچار شدن به آن را دارند مطالبی بیان می شود و این بسیار خوب است .ولی متاسفانه کمتر فرد سیگاری است که به آنها توجه کند.

انواع بییماری های ریوی از جمله آسم و آلرژی و سرطان ریه در افراد سیگاری بسیار رایج است و همین طور بیماری های قلب و عروق و سکته های ناگهانی در افراد سیگاری بسیار آمار بالایی را به خود اختصاص داده اند.

یکی از راهکارهای بسیار خوبی که بتوان افراد سیگاری را متقاعد کرد که کشیدن سیگار می تواند برای شما بسیار خطرناک باشد این است که افراد مبتلا به این بیماری ها را که بر اثر سیگار دچار آن شده اند را به آنها نشان داد.بیمارستان مسیح دانشوری و بیمارستان قلب تهران پر است از افرادی که مصرف کننده سیگار هستند و امروز مجبور هستند که درد و رنج یک بیماری خطرناک را تحمل کنند و چه بسا بسیاری از آنها هیچ گاه به بهبودی کامل نمی رسند.

عوارض سیگار(آسیب های ذهنی)

افرادسیگاری با مصرف سیگار خود باعث کاهش بسیار زیاد اکسیژن خون خود می شوند و این کاهش اکسیژن خون به بافت های مختلف بدن از جمله سلول های خاکستری مغز  آسیب می رساند و در دراز مدت باعث تضعیف آن می شود.

از بین رفتن سلول های خاکستری مغز باعث کاهش تمرکز و همین طور کاهش قدرت تفکر فرد می گردد و متاسفانه اکثر افراد سیگاری دارای قدرت تصمیم گیری خوب نیستند و در انجام کارهای خود دچار مشکل می باشند و این مشکلات را می توان در تمام امرور زندگی آنها به وضوح مشاهده کرد.

تضعیف سیستم عصبی افراد سیگاری نیز از عوارض دیگر مصرف سیگار است که به همین خاطر اکثر افراد سیگاری انسان هایی بسیار تند خو و عصبانی هستند و معمولا بسیار زود از کوره در می روند.

عوارض سیگار(آسیب و خسارت به دیگران)

بسیاری از افراد سیگاری فکر می کنند که کشیدن سیگار فقط برای خودشان عوارض دارد و این در حالی است که کشیدن سیگار می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به اطرافیان ما بزند .ما با کشیدن سیگار خود به کودکان خود و یا همسر و کسانی که در نزدیک ی ما می باشند خسارت می زنیم و این نیز از عوارض مصرف سیگار است.

عوارض سیگار (آسیب های روحی و معنوی کشیدن سیگار)

مطمئنن باشید که کشیدن سیگار می تواند معنویت شما را تحت تاثیر قرار دهد و شما را بسیار از اصل وجودی خود دور کند.هرگونه وابستگی به مواد اعتیاد آور بیرونی می تواند سدی باشد بین ما و خالق ما و متاسفانه این اتفاق برای افرادسیگاری نیز رخ می دهد.

اکثر افراد سیگاری براثر کوچکترین اتفاق خوب و یا بدی که برایشان می افتد قبل از اینکه ارتباط خوبی با خدای خود بخواهند برقرار کنند اولین چیزی که به سراغ آن می روند روشن کردن یک نخ سیگار است.سیگار در همه امور خوب و یا بد یک فرد سیگاری نقش اول را دارد و به همین خاطر است که مصرف سیگار و نیکوتین می تواند فاصله ما را تا خداوند به مرور زمان زیاد کند.

به شما پیشنهاد میکنم برای اطلاع بیشتر از انواع عوارض سیگار محصول زیر را تهیه نمایید.

اصول ترک سیگار - 7 درس دوم

اصول ترک سیگار – ۷ درس دوم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.