جایگرین های سیگار

جایگزین های سیگار

جایگزین های سیگار

جایگزین های سیگار

جایگزین های سیگار

بسیاری از افراد سیگاری براین باور هستند که استفاده کردن از بعضی جایگزین های سیگار راه و روشی مناسب برای ترک آن می باشد.به همین خاطر روزانه بسیاری از افراد این مسیر را برای ترک سیگار تجربه می کنند که متاسفانه بسیاری از آنها در این راه شکست می خورند.

انواع جایگزین های سیگار که عبارتند از چسب های نیکوتین دار ،آدامس های نیکوتین دار،اسپری های نیکوتینی و یا الکترو اسموک ها می باشند که افرادی که می خواهند سیگار را ترک کنند به عنوان اولین گزینه به سراغ آنها می روند و متاسفانه بسیاری از پزشکان ما هم به دلیل عدم آگاهی از این موضوع این جایگزین ها را به افراد توصیه می کنند.

منفعت و یا ضرر جایگزین های سیگار

یکی از دلایل بسیار مهمی که افراد سیگاری از روش استفاده از جایگرین ها نمی توانند موفق شوند این است که وابستگی و اعتیاد  ما به نیکوتین فقط ۳% از جسم ما را درگیر خود کرده است و ۹۷% مابقی اعتیاد ما یک وابستگی ذهنی ،روحی و روانی می باشد که متاسفانه با استفاده از جایگزین های سیگار نتنها هیچ کمکی به درمان آن نمیتوانیم بکنیم بلکه درد و رنج نکشیدن سیگار را نیز با این کارمان افزایش می دهیم.

بسیاری از افراد سیگاری فکر میکنند که مصرف سیگار یک عادت می باشد که  فقط با نکشیدن مدت زمانی فکر کشیدن و وسوسه مصرف آن از ذهن ما بیرون می رود که در حقیقت این یک اشتباه بزرگ است.سیگار کشیدن و مصرف نیکوتین یک اعتیاد است که در ذهن و فکر ما جای گرفته است و تمام افکار و احساسات ما را درگیر خود کرده است .

حال چگونه می شود یک بیماری که عامل اصلی آن خود نیکوتین است با خود نیکوتین درمان شود. آیا چنین چیزی به نظر شما امکان پذیر است.

تغییر الگوی مصرف به عنوان جایگزین های سیگار

یک سری از افراد دیگر هستند که بجای مصرف سیگار خود جایگزین های دیگری را از جمله قلیان و پیپ را انتخاب می کنند و گمان می کنند که با تغییر الگو و نوع مصرف خود از سیگار به قلیان و یاپیپ می توانند که از شر این اعتیاد قدرتمند رها شوند و این در حالی است که همان گونه که گفتیم مشکل اصلی ما مصرف خود نیکوتین است و نیکوتین فرقی نمیکند که از چه تریقی وارد بدن ما میشود.

باید توجه داشته باشیم که اولین قدم برای ترک سیگار و نیکوتین این می باشد که ما به صورت کامل قطع مصرف سیگار و یا هر چیز دیگری که حاوی نیکوتین می باشد را انجام دهیم.مشکل اصلی ما خود نیکوتین می باشد و نه چیز دیگر .

ما بر اثر مصرف سیگار و نیکوتین هیولایی در ذهن خود ایجاد کرده ایم که آن را فقط با مصرف نیکوتین تغذیه می کنیم و باید توجه داشته باشیم که تغذیه این هیولا به هر نحوی که به او برسد باعث می شود که ادامه زندگی او در ذهن ما ادامه دارتر باشد و باعث عذاب و سختی ما گردد.

شیرینیجات و جایگزین های سیگار

یکی دیگر از جایگزین هایی که افراد و مخصوصا افراد مسن تر برای ترک سیگار خود انتخاب می کنند و یا برای دیگران تجویز می کنند این است که بعد از ترک سیگار شروع می کنند به خوردن انواع شرینیجات و یا تخمه و آجیل و آدامس نعنایی .

در اینجا باز می خواهم یاد آور شوم که با توجه به اینکه خوردن اینگونه جایگزین های سیگار در خود نیکوتینی ندارد ولی استفاده از آنها هم هیچ کمکی باز به شما برای ترک سیگار نمی کند و حتی بسیاری از آنها باعث ایجاد افزایش وزن در شما میگردد و این باز خود دریچه ای است برای بازگشت به مصرف دوباره سیگار.

ما برای ترک سیگار خود هیچ نیازی به انواع جایگزین ها نداریم و بیشتر وقت و انرژی و تمرکز خود را باید بر روی تغییر افکار و باورهای خود نسبت به سیگار و دلایل مصرف و یا مصرف نکردن معطوف کنیم تا بتوانیم از مسیر درست سیگار خود را ترک کنیم.

توصیه میکنم محصول صوتی زیر را تهیه کرده و با این روش آسان ترک سیگار آشنا شوید

http://behbodi.com/product/%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D8%B3%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%88%D8%B1%DA%98%D8%A7%D9%86%D8%B3%DB%8C/

آموزش رهایی از سیگار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.