ترک سیگار چند روز طول می کشد؟

No products found which match your selection.

ترک سیگار چند روز طول می کشد؟

 

پاسخ به یک سوال عمده

 

یکی از عمده ترین سوالاتی است که افراد سیگاری در ذهن خود دارند که بعد از اینکه ما سیگار را ترک کردیم چند روز طول می کشد که عوارض ناشی از ترک سیگار که کمی ناراحتی های جسمی و ذهنی را در بر دارد برطرف شود.
بسیاری از سیگاری ها که تجربه ترک کردن سیگار را دارند در حقیقت به خاطر عدم آگاهی از این موضوع و اینکه دائما منتظر یک تغییرات قابل ملموس در عدم تمایلشان به سیگار هستند در طی مسیر دچار نا امیدی می شوند و تصمیم می گیرند که برای بر طرف کردن فشارهای روحی،روانی خود دوباره یک نخ سیگار بکشند و غافل از این هستند که متاسفانه اشتها و میلی که به مصرف سیگار وجود دارد یک میل و اشتهای بی پایان است و وقتی که فقط با یک نخ تصمیم می کیریم که خود را از فشار های ناشی از ترک سیگار رها کنیم دوباره به چرخه باطل و بی پایان مصرف سیگار می افتیم و خیلی سریع مصرف سیگار ما مانند روزهای اول زیاد و زیاد تر می شود.
در حقیقت دوره ترک سیگار باید یک دوره خود مراقبتی و خود هوشیاری برای تمام طول عمر افراد باشد. افرادی که فکر می کنند در طی یک دوره مثلا چند روزه دیگر بهبودی کامل پیدا کرده اند متاسفانه بیشتر دچار مشکل و لغزش دوباره می شوند.

چون آنها اینگونه فکر می کنند که اگر بتوانند فقط یک دوره مشخصی را سیگار نکشند تبدیل به یک فرد غیر سیگاری می شوند پس بنابراین هر موقع که دوست داشته باشند قادر به این هستند که این کار را انجام دهند.البته حتما با ترک سیگار، شما در روزهای اول و در ادامه در هفته های بعد تغییرات قابل مشاهده ای را در خود خواهید دید.

معمولا افراد با ترک سیگار در طی ۷۲ ساعت اول نیاز جسمی خود را به ماده اعتیاد آور نیکوتین از دست می دهند و دیگر برای بر طرف کردن میل و کشش جسمی خود نیازی نیست که سیگار بکشند. اما همچنان وسوسه مصرف که در حقیقت آن میل و کشش درونی ذهنی نصبت به سیگار است در افراد وجود دارد و اکثر افراد نیز از این موضوع رنج می برند.

از آنجایی که وابستگی به سیگار به بخش های مختلفی تقسیم می شود این را باید بدانیم که اعتیاد جسمی به نیکوتین فقط سه در صد از این بیماری را به خود اختصاص داده است و مابقی این اعتیاد یک وابستگی ذهنی است که برای رهایی از آن ما باید یکسری از کارهای دیگر را که مربوط به رهایی اعتیاد ذهنی می باشد را انجام دهیم.یکی از این کار ها که ما در مشاوره ها و آموزش های خود با مراجعین انجام می دهیم استفاده از هیپنوتراپی و یا همان هیپنوتیزم است که توسط فایل های صوتی صورت می پذیرد.

تجربه نشان داده است که افرادی که از طریق هیپنوتیزم و کمک گرفتن از علم تلقین به خود و مدیتیشن استفاده می کنند بسیار راحت تر و سریعتر می توانند که سیگار خود را برای همیشه کنار بگذارند و احساس بسیار خوشایند تری نیز به این کار خواهند داشت.معمولا افرادی که در مسیر ترک سیگار خود از اینگونه خدمات استفاده می کنند بعد از ۲۱ روز احساس بی نیازی به سیگار می کنند و اینکه روزی یک فرد سیگاری بوده اند را فراموش می کنند.اما همیشه این را باید بدانیم که یک فرد سیگاری همیشه سیگاری است و در گوشه ای از ذهن خود همیشه پوشه و پرونده ای را برای مصرف دوباره دارد.

ترک سیگار چند روز

 

پس در حقیقت پاسخ به این موضوع که ترک سیگار چند روز طول می کشد را می توانیم اینگونه بیان کنیم که برنامه ترک سیگار یک برنامه خود مراقبتی برای همیشه است که ما باید بدانیم همیشه باید در حالت خود هوشیاری و آگاهی نصبت به دوباره مصرف کردن باشیم اما تغیرات کلی که در ۳ روز اول و بعد از آن در ۲۱ روز اتفاق می افتد تغییرات قابل ملموسی است که افراد می توانند به عنوان دوره ترک و رهایی از نیکوتین برای خود در نظر داشته باشند .

آمار ها نشان می دهد که افرادی که به ۲۱ روز پاکی و عدم مصرف سیگار می رسند معمولا در ادامه راه هم نیز موفق هستند و عمدتا ترک سیگارهای بلند مدت و همیشگی برای این افراد رخ می دهد.

۹۰ در افرادی که حاضر به شکست در برابر وسوسه و میل به مصرف سیگار می شوند زیر ۲۱ روز این اتفاق را تجربه می کنند و اجازه نمی دهند که تغییرات یک عادت جدید که در حقیقت نکشیدن سیگار و احساس شادی و رضایت در آنها است شکل گیرد.

پس بنابراین به شما عزیزان توصیه می کنم که با تمام قدرت و توان خود در برابر وسوسه ها و میل به مصرف استادگی کنید و مطمعن باشید که شما پیروز خواهید شد.
اتفاقات بسیار خوب و جالبی که پس از ترک سیگار برای شما رخ می دهد فوق العاده عالی خواهد بود و شما را شگفت زده خواهد کرد.

 

دوستدار شما:داریوش قاضی مرادی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.