ترک ذهنی سیگار قبل از ترک فیزیکی آن

ترک ذهنی سیگار قبل از ترک فیزیکی آن

ترک ذهنی سیگار قبل از ترک فیزیکی آن

افراد سیگاری باید در نظر داشته باشند که فقط با نکشیدن سیگار نمیتوان سیگار را ترک کنند.شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چرا؟

بدلیل اینکه کشیدن سیگار علاوه بر اینکه یک عادت بد می باشد یک اعتیاد به ماده مخدر یعنی نیکوتین نیز است. البته باید بدانید که وابستگی جسمی به نیکوتین بسیار ضعیف است و تقریبا بین ۳ تا ۵ روز این وابستگی جسمی از بین خواهد رفت.

حال این سؤال پیش می آید که اگر اعتیاد جسمی به نیکوتین انقدر ضعیف است و طی ۳ تا ۵ روز برطرف می شود پس مشکل اصلی ترک سیگار در چیست؟

جواب این سؤال بر میگردد به وسوسه های کشیدن سیگار که همگی آن در ذهن ما جای گرفته است و میتوان گفت که همه افراد سیگاری  علاوه بر اعتیاد جسمی یک اعتیاد روانی و ذهنی نیز دارند که این اعتیاد و وابستگی با نکشیدن سیگار از بین نمی رود.

وسوسه ها و هوس های کشیدن سیگار همان است که افراد سیگاری تقریبا در تمام حالات روحی و عصبی مثل شادی و غم، خستگی و عصبانیت، هیجان و یا افسردگی، بعد از غذا خوردن و یا در مهمانی، مسافرت و یا با دوستان احساس کمبود شدیدی در خود می کنند و یک نیروی کشش درونی آنها را به سمت مصرف یک نخ سیگار سوق می دهد.

افراد سیگاری باید در نظر داشته باشند که علاوه بر ترک فیزیکی سیگار باید به به این مقوله توجه ویژه بکنند و برای رهایی  و آزادی خود با بکار گیری تکنیکهای جایگزینی باورهای درست به جای باورهای غلط برای ترک ذهنی خود اقدام نمایند.

مجموعه ترک طلایی سیگار در این زمینه راهکارهای بسیار ساده آسان، لذت بخش، عملیاتی و کاربردی دارد که شما می توانید با ارتباط با این مجموعه از این راهکارها و روشها آگاهی پیدا کنید.

لازم به ذکر می باشد که ترک سیگار هیچ ارتباطی با اراده فرد ندارد و اصولا این یک باور غلط بین افراد جامعه است که ترک سیگار نیاز به یک جو اراده قوی دارد.

اکثر افرادی که با این روش برای ترک سیگار خود اقدام می نمایند با شکست مواجه می شوند و  هر بار که افراد در ترک سیگار خود شکست  می خورند اعتماد به نفس آنها کاسته می شود و دچار یک عذاب روانی میگردند.

ترک ارادی سیگار مانند این می باشد که ما دچار یک بیماری مانند سرماخوردگی و یا سردرد شده باشیم و بخواهیم که اراده کنیم تا آن را برطرف کنیم. آیا چنین چیزی ممکن است؟

افراد سیگاری دچار یک بیماری شده اند و خوشبختانه این بیماری امروزه درمان پذیر است. فقط کافی است که به شخص بیمار یک نسخه شفا بخش بدهیم و  آن فرد با بکار گیری تمام امور آن نسخه می تواند از دام این بیماری رهایی پیدا کند.

در نسخه درمانی که مجموعه ترک طلایی سیگار برای افراد در نظر گرفته است بدون تجویز هیچگونه دارویی به فرد سیگاری کمک می کند تا هوس و وسوسه کشیدن سیگار را در خود از بین ببرند و آنها هیچ تمایلی به مصرف سیگار نخواهند داشت.

نکته دیگری که لازم می دانم در اینجا خدمت شما دوستان عرض کنم این است که برای ترک سیگار و نیکوتین نمی توان از هیچ جایگزینی که دارای نیکوتین است استفاده کرد. بعضی افراد برای ترک سیگار خود به سمت مصرف قلیان و یا پیپ و یا چسب و آدامس نیکوتین دار روی می آورند.این نیز یک حرکت اشتباه و یک باور غلط است که میتوان نیکوتین را با چیز دیگری جایگزین کرد و موفق به ترک آن شد.

ترک سیگار کاملا ذهنی می باشد و شما نمیتوانید با زنده نگه داشتن غول نیکوتین در جسم خود از دست آن رها شوید. شاید برای ترک مواد مخدر دیگر بتوان از روشهای مختلف استفاده کرد ولی باید بدانید که سیگار را نمی توان با هیچ ماده دیگری مقایسه کرد و در حقیقت سیگار مانند سیگار است و ترک آن هم کاملا منحصر به فرد می باشد. بسیاری از افراد در جامعه هستند که توانسته اند از دام انواع مواد مخدر رهایی پیدا کنند ولی آنها همچنان در دام نیکوتین گرفتار هستند و راهکارهای آنها برای ترک مواد مخدر دیگر به درمان بیماری اعتیاد به نیکوتین آنها هیچ کمکی نکرده است.

مجوعه ترک طلایی سیگار با بکار گیری دانش و تجربه کافی و استفاده از افراد متخصص و مجرب که همگی خود از رهایی یافتگان از دام نیکوتین  و سیگار می باشند روشهایی را ابداع نموده است که هر فرد سیگاری با بکارگیری و استفاده  از  آنها میتواند سیگار را ترک نموده و طعم خوش آزادی و رهایی را حس نماید.

به امیدایرانی عاری از نیکوتین

دوستدار شما: داریوش قاضی مرادی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.