باورهای اشتباه در ترک سیگار چیست

باورهای اشتباه در ترک سیگار چیست

باورهای اشتباه

بیشتر افراد سیگاری بر این باور هستند که با نکشیدن سیگار برای چند روز می توانند سیگار را برای همیشه ترک کنند. ولی باید بدانید که این یک باور اشتباه است.شاید بپرسید چرا؟ بدلیل اینکه سیگار و مصرف آن به تنهایی فقط یک عادت نیست بلکه عادتی است که با اعتیاد همراه است.در حقیقت به طور خلاصه اعتیاد به چیزی گفته می شود که فرد برای مصرف آن اجبار  به مصرف داشته باشد و برای آن کنترلی از خود نداشته باشد.سیگار هم دارای اعتیاد جسمی می باشد و هم دارای اعتیاد ذهنی.

البته اعتیاد جسمی به نیکوتین بسیار ضعیف است و تقریبا بین ۳ تا ۵ روز کاملا از بین میرود.حال این سؤال پیش می آید که پس مشکل ترک سیگار در چیست؟

در حقیقت اعتیاد ذهنی به سیگار مشکل اصلی ترک سیگار می باشد که با ترک فیزیکی سیگار و نکشیدن سیگار برطرف نمی شود. اعتیاد ذهنی در حقیقت یعنی همان باورهای غلط و اشتباهی که به مرور زمان در ذهن افراد سیگاری جای گرفته است.اگر توجه کرده باشید همه افراد سیگاری در تمام حالات روحی خود مانند شادی،غم؛هیجان،خستگی،عصبانیت و یا افسردگی،بعد از غذا خوردن و یا یک نوشیدنی میل کردن و یا مسافرت و … تمایل به مصرف یک نخ سیگار را دارند.مقدار مصرف هر فرد سیگاری به خاطر داشتن حالات روحی متفاوت متغییر است.

البته باید بدانید که شما هر چقدر هم که اعتیاد ذهنی شدیدی به نیکوتین داشته باشید میتوانید سیگار خود را به راحتی ترک کنید. برای ترک سیگار شما باید هوس های کشیدن سیگار را در خود از بین ببرید.یاد آور می شوم که ترک سیگار در افراد هیچ ربطی به نیروی اراده نداشته و هر کس با هر اراده ای میتواند سیگار را ترک کند.نیروی اراده برای درمان بیماری اعتیاد مانند این می ماند که شما بخواهید با نیروی اراده سرماخوردگی و یا سردرد خود را درمان کنید.

شما برای درمان این بیماری فقط نیاز به یک نسخه شفا بخش دارید. بسیاری از انسانها از آن استفاده کرده اند و اینک آزاد و رها هستند.

شما با آشنایی با این نسخه درمانی می توانید تمام هوس و میل شدید خود را به کشیدن سیگار از بین ببرید و ترک سیگار را برای خود بسیار لذت بخش بکنید.

باید بدانید که انگیزه و میل به کشیدن سیگار یک حالت و یک کشش درونی می باشد که با جای گزین کردن آن با چیزهایی مانند چسب و یا آدامس نیکوتین دار  از بین نمی رود.شما باید برای ترک سیگار میل به کشیدن را از خود بیرون کنید نه اینکه آنرا با چیز دیگری جایگزین کنید.

باید بدانید که ترک سیگار با ترک دیگر مواد مخدر کاملا متفاوت می باشد و راهکارهای اجرایی برای آنها در زمینه ترک سیگار زیاد کار ساز نیست.شاید شما در اطراف خود بسیاری از افراد را ببنید که موفق به ترک مواد مخدری مانند هروئین و یا تریاک شده باشند ولی هنوز نتوانسته اند که سیگار خود را ترک کنند.آیا به نظر شما ترک سیگار مشکل تر از ترک اینگونه مواد است؟

ما بر این باور هستیم که اگر افراد وابسته به سیگار اگر دانش کافی نسبت به عملکرد سیگار و راههای رهایی از آن را بدانند بسیار آسانتر از مواد دیگر میتوانند سیگار را ترک کنند.تنها دلیلی که اکثر سیگاری ها نمیتوانند سیگار را ترک کنند این است که اطلاعات کافی نسبت به آن ندارند و بیشتر اوقات آنها بوسیله ترک ارادی تصمیم به ترک میگیرند و متاسفانه بیشتر آنها هم با شکست مواجه میشوند.

مجموعه ترک طلایی سیگار با به کارگیری تجربه بسیاری از رهایی یافتگان از دام سیگار و تکیه بر دانش و تخصص کادر آموزش دیده خود آماده ارائه این دانش و تجربه به انسانهایی که تمایل به آزادی از دام نیکوتین را دارند میباشد.

در این روش شما می توانید بسیار سریع آسان مطمئن و لذت بخش سیگار خود را ترک کنید و به جامعه عاری از نیکوتین بپیوندید.

3 پاسخ
 1. فریبا زنوزی
  فریبا زنوزی می گوید

  با عرض سلام
  امید بخشی و نشان دادن تصویر و دورنمایی واقع بینانه و بدون دود ویژگی مثبت مقاله شما بود.
  افراد زیادی به آموزش های شما نیاز دارند امیدوارم این شانس به آنها رو کند که در دوره ها و کارگاه های شما شرکت کنند.
  موفق باشید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.