انواع بهانه های مصرف سیگار

انواع بهانه های مصرف سیگار

آیا شما بی حوصله هستید؟

معمولاً سیگاری‌ها کشیدن سیگار را ناآگاهانه انجام می دهند. سیگار هیچ کمکی به رفع خستگی و بی‌حوصلگی شما نمی کند؛ زیرا شما سیگار را ناآگاهانه می‌کشید فقط به سیگارهایی بیشتر توجه می کنید که زمان زیادی را برای کشیدن صبر کرده اید.
واقعیت این است که شما بعد از ترک سیگار احساس خلأ در ذهن خود می‌کنید. زمانی که بی‌حوصله می شوید هیچ‌چیز نمی‌تواند این خلأ  موجود در ذهن شمارا پر کند جز سیگار کشیدن و تغذیه هیولای کوچک.
شما در طی روز پیوسته سیگار می‌کشید و فقط تعداد کمی از سیگارهایی را که کشیده‌اید به خاطر می‌آورید مثل سیگار اول صبح یا سیگار بعد از ناهار.
درواقع سیگار به‌طور غیرمستقیم شمارا بی حوصله تر می کند. ضعف بدنی و حالت رخوت و سستی را در شما افزایش می دهد. پس مطمئناً نمی تواند در رفع این مشکل کمکی به شما بکند و باعث افزایش آن نیز می‌شود.
درواقع ما اینجا با یک سری باورهای غلط روبرو هستیم که هم اکنون باید برای تغییر آن اقدام کنیم. به افراد سیگاری خسته نگاه کنید، خواهید دید که هنوز خسته و بی‌حوصله هستند. با توجه به تجربیات خودم که سال‌ها سیگار مصرف کرده ام به شما اطمینان می‌دهم که سیگار هیچ کمکی به رفع خستگی شما نمی‌کند شما باکمی صبر متوجه خواهید شد که بدن شما هیچ نیازی به مصرف نیکوتین ندارد.

تمرکز حواس بدون سیگار

سیگار کشیدن هیچ کمکی به تمرکز حواس هم نمی کند. به یاد داشته باشید که این‌ها فقط یک سری از باورهای غلط هست که در دوران کودکی و از طریق مختلف در ذهن ما جای گرفته است؛ و ما حالا باید به‌صورت آگاهانه آن‌ها را از ذهن خود بیرون کنیم و نکات دیگری را جایگزین کنیم.
تمرکز حواس روی یک موضوع خاص مسئله‌ای است که تقریباً در بین همه اقشار جامعه وجود دارد معمولاً افراد نمی توانند روی یک موضوع خاص تمرکز کنند. فرد سیگاری در این موقع فکر می کند که فقط خودش چنین حالتی را دارد و از درون ذهن خود که همان غول کوچک است به بهانه ایجاد تمرکز حواس از شما غذای خود را می‌خواهد و شما نیز بدون اختیار غذای او را می دهید تا عطش درونی خود را خاموش‌کنید.
ازنظر پزشکی هم کشیدن سیگار در درازمدت به دلیل انسداد رگ‌ها با انواع سموم باعث محرومیت مغز از اکسیژن لازم می‌شود باعث کاهش تمرکز حواس شما می شود.
اگر از نیروی اراده‌تان در جهت ترک سیگار استفاده کنید شما احساس می کنید که تمرکزتان به‌هم‌خورده است؛ اما اگر آگاهانه این کار را انجام دهید خواهید دید که به‌زودی این توهم نبودن تمرکز حواس از بین خواهد رفت.
تمام مسائلی را که مطرح می کنم به دلیل است که من خود آن را تجربه کرده ام و به آن اعتقاددارم. شما با سیگار کشیدن مغز خود را در یک انجماد فکری فروبرده‌اید. هم اکنون وقت آن رسیده است که شما با واقعیت روبرو شوید. ترس‌ها و بهانه‌ها را کنار بگذارید.
این راهی است که من و هزاران انسان دیگر قبل از شما پیموده ایم و به رهایی رسیده ایم. نگران نباشید اندکی صبر سحر نزدیک است. به شما اطمینان می دهم که به‌زودی تمام این مشکلات دوره ترک را فراموش خواهید کرد و به دنیایی از آرامش و احساس خوب خواهید رسید.
تجربه:من‌بعد از ترک سیگار انسان بهتری شده ام.کمتر عصبانی می شوم،آرام‌تر صحبت می‌کنم انسان‌دوست داشتنی‌تری شده‌ام.همیشه بوی خوب می‌دهم و سرزنده‌تر و امیدوار هستم و از زندگی خود لذت می‌برم.

آیا سیگار به ما آرامش می دهد؟

اگر فکر می‌کنید که با کشیدن سیگار به آرامش می رسید باید بگویم که کاملاً در اشتباهید؛ زیرا همان‌طور که می دانید نیکوتین یک ماده تحریک‌کننده شیمیایی است و در هنگام استفاده در حقیقت آرامش شمارا برهم می زند. در حقیقت این احساس را شما برای این حس می کنید که به نیکوتین اعتیاد پیداکرده‌اید و خود نیکوتین باعث ایجاد این اعتیاد در شما شده است.
حال به نظر شما چگونه سیگاری که خود باعث ایجاد این بیماری در شما شده است می تواند شمارا درمان کند.
سیگار شاید به دلیل اینکه شما هم اکنون به آن اعتیاددارید بتواند در چند لحظه پس از کشیدن آن شمارا آرام کند ولی کشیدن سیگار یک عمل سلسله بار و زنجیره ای است. پس کشیدن آن‌که باعث تشدید این بیماری می‌شود راهی درست برای ایجاد آرامش نیست. درواقع فرد سیگاری هیچ موقع به آرامش کامل نمی رسد و هر چه جلوتر می رود مصرف او بیشتر می شود.
به افراد سیگاری و خودتان نگاه کنید، اکثراً بریده‌بریده صحبت می کنند، سرفه می کنند، مضطرب هستند و در حقیقت ناآرام‌ترین مردم کره زمین افراد سیگاری هستند.

کمی به خود نگاه بی اندازید، آیا تندخو نیستید؟

من هنگامی‌که فرزند کوچکم کوچک‌ترین خطایی را انجام می داد سریعاً واکنش نشان می‌دادم و با او با عصبانیت برخورد می کردم. حال که سیگار را ترک کرده ام متوجه شده ام که من به‌طور ناخودآگاه و بدون اراده کافی این عصبانیت را بر سر او انجام می دادم.
افراد سیگاری اگر در محلی باشند که نتوانند سیگار بکشند در حقیقت به آن‌ها استرس زیادی وارد می شود. غول کوچک غذای خود را می خواهد و فرد را اذیت می کند. به افراد غیر سیگاری نگاه کنید کاملاً با آرامش در کنار شما هستند و هیچ احساس نیازی به یک عامل بیرونی نمی کنند.
شما هم اگر کمی صبر کنید به این حالت آرامش‌خواهید رسید.

دوستدار شما، داریوش قاضی مرادی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.